סתימת ביוב – מדוע זה קורה ומה עושים במקרה כזה?

מה עושים במקרה של סתימת ביוב? מדוע זה קורה וכיצד ניתן למנוע את התופעה?

זוהי אולי אחת התקלות השכיחות ביותר, כזו שכמעט כל אחד נתקל בה. סתימת ביוב יכולה להיות קלה ולעיתים גם מורכבת מאד. הסיבות לה הן רבות ומגוונות ובכל מקרה היא מצריכה פנייה אל המומחים. אינסטלטורים מקצועיים המתמחים בטיפול בסתימות ביוב הוא הכתובת הנכונה להיעזר בה וגם הגורם המתאים ביותר, שאליו כדאי לפנות.

סתימת ביוב – למה זה קורה

מדובר בתופעה שכיחה מאד ובעיקר לא נעימה! סתימת ביוב יכולה לגרום לנזק ממשי במערכת הביוב עצמה, להוביל להצפה וגם לפגיעה בריהוט בבית ובקירות וכמובן גם להיות מלווה בריחות לא נעימים. הגורמים לסתימה, ובעיקר כשמדובר בבתים פרטיים או בבניינים משותפים, יכולים להיות רבים ומגוונים. במקרים מסוימים מדובר במערכת ביוב שחוקה מאד, מערכת ישנה עם צינורות חלודים וסדוקים ובמקרים אחרים בתקלה או בפיצוץ בצנרת עצמה. סתימת ביוב יכולה להיגרם גם כתוצאה מכניסה של חפצים שאינם מתכלים אל מערכת הביוב, כמו שקיות ניילון, תחבושות היגייניות, מקלות לאוזניים, חיתולים, שערות, מתכות למיניהן ועוד. סתימת ביוב יכולה אפילו להיגרם בשל כניסת שורשים אל המערכת עצמה, הגורמים לסתימתה ואפילו לפיצוצה.

כיצד מטפלים בה ?

הטיפול בסתימת הביוב נעשה תוך התייחסות למקור הבעיה וגם לאופייה. כשזוהי סתימת ביוב קלה התיקון שלה יכול להיעשות לרוב באופן עצמאי ובעזרת פומפה, השואבת את הלכלוך שהצטבר במערכת והוא זה האחראי לסתימתה. כשמדובר בסתימות ביוב קשות מאד, יש לפנות לאינסטלטורים מקצועיים, שפעמים רבות יעזרו בציוד מתאים כדי לפתור את הבעיה. במקרה של סתימת ביוב קשה, נעזר באינסטלטור במצבים מסוימים בחומרים כימיים לצורך פתיחת סתימות. מדובר בחומרים חזקים ורעילים מאד שהשימוש בהם מצריך מיומנות רבה וגם הקפדה על הוראות השימוש בהם. האינסטלטור שבוחר להשתמש בחומר נעזר בכפפות ולעיתים גם במסכה המגנה עליו ומאפשרת לו לטפל בבעיה ומבלי לגרום לעצמו נזק מיותר. במקרים בהם מדובר בסתימה בביוב השכונתי, יש להשתמש בביובית, העוזרת בשאיבת הפסולת שגרמה לסתימה על ידי יצירת ואקום ולחץ בעוצמה גבוהה. במקביל מתבצעת גם שטיפה יסודית של מערכת הביוב העוזרת במניעת סתימות נוספות בעתיד.

טיפול בתקלות ובבעיות אינסטלציה מכל הסוגים – אנחנו הכתובת

אנחנו, באינסטלציה פלוס, מציעים לכם שירותי תיקון ופתיחת סתימות בביוב, תוך שימוש בציוד חדשני ומתקדם המסייע בכך. אנו עוסקים בתחום זה למעלה מ – 10 שנים ומעסיקים אינסטלטורים מקצועיים ומיומנים מאד. לא משנה מהי הסיבה לסתימה ועד כמה היא מורכבת, אנו נדאג להגיע אליכם בהקדם ולטפל בתקלה. אנו מציעים גם שירותי חירום במידת הצורך ושירותים נוספים הקשורים לתחזוקה והתקנה. אנו מבטיחים לכם מחיר הוגן ושירות ללא פשרות. מחפשים כתובת לפנות אליה במקרה של סתימת ביוב? התקשרו אלינו.

מחשבה אחת על “סתימת ביוב – מדוע זה קורה ומה עושים במקרה כזה?

  1. דנית אדל אבקסיס הגיב:

    מעבר לזה שהבעיה טופלה ביעילות ומקצועיות
    אין לתאר את היחס האדיב מצמד האינסטלטורים שהגיעו בהתראה קצרה במהירות
    ואת ההוגנות במחיר
    המון המון תודה – מלקוחה מרוצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *